TETRA проти стільникового зв’язку: ключові елементи, які слід враховувати при плануванні мережі комунікацій для критичної інфраструктури
У цьому пості ми вивчаємо рішення, доступні при плануванні комунікацій для критичної інфраструктури.
Критичні комунікації
Коли менеджери по виробництву, безпеці та експлуатації починають планувати діяльність на новому місці, вони знають, що їм знадобиться безпечна комунікаційна платформа для підключення між собою своїх команд по всій місцевості та забезпечення ефективної практики роботи.
Наступний крок – яку ж платформу технологій слід використовувати. Сьогодні як ніколи існує велика кількість рішень на вибір, і важливо вибрати те, що найкраще відповідає конкретним потребам.
Типові вимоги користувачів в критичній інфраструктурі
- Надійне покриття
- Надійний дизайн
- Практичність використання
Надійне покриття – мережа повинна забезпечувати надійні комунікації, завжди доступні в будь-яких обставинах. Якість обслуговування та ключові показники продуктивності повинні бути стійкими для забезпечення успішної роботи, як в межах покриття мережі, так і коли мережа недоступна. Робота в прямому режимі є ключовою вимогою для більшості користувачів в критичній інфраструктурі, які повинні бути в змозі покладатися на комунікації, однак статус мережі може змінюватись, по плану або не по плану.
Надійна конструкція — пристрої повинні бути досить міцними, щоб продовжувати працювати в несприятливих погодних умовах — будь то гарячі, холодні або вологі — або в несприятливих умовах навколишнього середовища, наприклад, в запилених, солоних або брудних місцях. Пристрої також повинні бути досить жорсткими, щоб витримувати повторювані цикли запуску з різними користувачами, витримувати важкі удари, падіння та інтенсивне використання.
Практичність використання — звучання має бути розбірливим, гучним і чистим, щоб інформацію та інструкції можна було почути з першого разу, мається на увазі робота в шумних, небезпечних або завантажених середовищах. Ця розбірливість повинна підтримуватися набором високоякісних аксесуарів, що дозволяють користувачам використовувати пристрої таким чином, щоб задовольняти їх щоденні експлуатаційні потреби, наприклад, використання навпомацки і легкий доступ в рукавичках або іншому захисному обладнанні.
В чому криються ключові проблеми комунікації в критичній інфраструктурі?
Важливо забезпечити сумісність між пристроями, радіотерміналами і функціональністю кімнати управління. Відкриті стандарти та пов’язана з ними сумісність між постачальниками TETRA забезпечують відкритий ринок пристроїв та інших послуг по всій мережі, підтримуючи конкурентоспроможність, сприяючи інноваціям та забезпечуючи безперервність постачання та вибору з різноманітної екосистеми постачальників по всій мережі.
Відповідність галузевим стандартам і міцна сумісність між компонентами системи та пристроями забезпечать якість, надійність та вибір, і таким чином кожен тип користувача зможе вибрати рішення, відповідно до його призначення.
TETRA чи стільниковий зв’язок?
Що найкраще підходить тій чи іншій групі користувачів?
Мережі TETRA — це спеціалізовані мережі, що надають послуги зв’язку в критичній інфраструктурі, зі спеціальними наборами функцій, які постійно еволюціонують та вдосконалюються. Ці вимоги базуються на широких взаємодіях користувачів у різних секторах, розуміючи, як люди взаємодіють з технологіями, водночас беручи на себе їх роль.
Мережі TETRA розроблені для забезпечення високого рівня притаманної стійкості та без надлишковості в дизайні. Мережі мають такий розмір, щоб забезпечити надання послуг відповідного класу при піковому навантаженні на групи користувачів, що обслуговуються; якщо відбувається перевищення піку попиту, виклики ставляться в чергу, а не скидаються.
Вибір між стільниковим і TETRA зв’язком базується на потребах користувача. Різні мережі пропонують різні переваги для користувачів в критичних місіях. Без сумніву, з часом стільникові мережі еволюціонують, загартуються і дозріють так само, як це сталося з TETRA, і широкосмугова мережа потім стане єдиною операційною. Однак, поки що широкосмуговий зв’язок не здатний взяти на себе відповідальність за всі атрибути, необхідні для забезпечення життєвого циклу критично важливого голосового спілкування.
Крім того, пристрої TETRA створені для використання в критично важливих ситуаціях, з міцною конструкцією, що здатна багато років служити в ворожих і несприятливих середовищах, і вони повинні гарантовано виконувати свої номінальні функції кожен раз, коли вони використовуються.
Сепура має великий досвід розробки рішень для критичної інфраструктури з найсуворішими середовищами у світі. Ми можемо допомогти вам з плануванням і розробкою масштабних критичних мереж зв’язку, щоб найкращим чином відповідати вашим індивідуальним потребам.