Основи стандарту TETRA

tetra

Стандарт TETRA практично являє собою набір стандартів, що охоплюють різні технологічні аспекти, наприклад, радіоінтерфейси, мережеві інтерфейси та їх побудова. Так як TETRA є стандартом, що розвивається, він був розроблений в релізах, відомих як TETRA Release 1 і TETRA Release 2. Незважаючи на те, що TETRA-релізи були завершені, в Технічному комітеті (ТК) ETSI (Європейського інституту телекомунікаційних стандартів) TETRA триває робота для подальшого розширення стандарту для задоволення нових вимог користувачів, а також використання переваг нових інноваційних технологій.

Як наслідок, ETSI не має планів розробки нового стандарту цифрової технології для використання у великих традиційних організаціях-користувачах PMR. Крім того, інші технологічні стандарти, які розробляються або доступні за межами Європи, не пропонують практично жодних переваг над тим, що вже дає TETRA.

Цю заплановану еволюцію TETRA можна оцінити, враховуючи, що традиційні організації-користувачі PMR завжди вимагатимуть приватні мережі PMR, тому що мережі загального користування не в змозі адекватно забезпечити необхідне радіочастотне покриття, клас обслуговування (GoS) протягом роботи та високий рівень надійності. Крім цих основних потреб, громадські мережі не зможуть забезпечити спеціалізовані голосові послуги, такі як груповий виклик, прямий режим роботи (DMO) та високий рівень безпечного шифрування для передачі голосу та даних.

Виходячи з цих факторів, і беручи до уваги і той факт, що аналогові мережі MPT 1327 досі розгорнуті по всьому світу, хоча технологія була вперше розроблена більше 28 років тому, TETRA мережі будуть доступні принаймні ще 25 років, забезпечуючи тим Найкраще повернення інвестицій для організацій-користувачів, а також виробників і постачальників.

Захоплення ринку

З того часу, як у 1997 році було розгорнуто мережі першого покоління, по всьому світу розгорнуто сотні мереж TETRA. Незважаючи на значну кількість таких мереж, розгорнутих у Європі, відбувається швидке зростання в регіонах Азії, Близького Сходу та Південної Америки. Хоча TETRA вже обслуговує всі сегменти ринку PMR, найбільший ринок – це громадська безпека. Тут з економічних причин спостерігається тенденція до розгортання загальнонаціональних мереж, спільних для всіх організацій з громадської безпеки, коли автономна робота для зв’язку має можливість повною мірою взаємодіяти з іншими службами в надзвичайних ситуаціях і при стихійних лихах.

Ринок транспорту є наступним ринком, що швидко росте, особливо метро і великі аеропорти. Цікаво, що TETRA також використовується військовими, хоча цей ринок програм спочатку не передбачався для TETRA.

Успіх та захоплення ринку TETRA залучила багатьох незалежних виробників та постачальників продуктів та послуг TETRA, тим самим надаючи користувачам здорову конкуренцію, додаткове джерело безпеки та широкий вибір радіотермінального обладнання для конкретних додатків. Успіх TETRA також створив міцний фундамент для розробників програм, які можуть надати широкий спектр програм для роботи з TETRA.